Úklid kanceláří

apple-407122_1920

Jednorázové, pravidelné, generální. To je základní rozdělení podle četnosti a rozsahu prováděného úklidu.

Celý prostor při přidělení úklidu rozdělíme do jednotlivých úklidových zón podle typu prováděného úklidu. Názorně popsáno: toalety mají své čisticí a dezinfekční prostředky, ale i své mopy, hadry, vědra. Je to zóna s nejvyšším rizikem přenosu bakterií. To samé platí pro zónu jídelen a kuchyněk. Standardní zónou s nejnižším rizikem jsou pak kanceláře a chodby.

Čisticí prostředky jsou barevně odděleny tak, aby bylo na první pohled zřejmé jejich určení. Supervizor úklidu objektu může lehce kontrolovat, aby se čisticí prostředky z toalet nepoužily v kuchyňce. Pochopitelná věc, pro nás samozřejmost.

I volba čisticích prostředků je důležitá. Mastnota, vodní kámen, prach – každá ze složek je chemicky i fyzikálně jiná a na jejich odstranění máme nastaveny konkrétní postupy. Mastnota – čisticí prostředky na bázi mýdla nebo alkoholu plus mechanické odstranění papírem nebo utěrkou z mikrovlákna. Vodní kámen odstraní kyselé přípravky, které je nutné nechat působit, poté důkladně omýt a otřít. Prach – podle jeho množství – odstraňujeme za pomoci spreje na nábytek, pomocí kterého prach lépe ulpí na utěrce z mikrovlákna a zároveň ošetříme povrchy – ideálně přípravkem s antistatickou složkou.

Moderní úklid je věda, kterou ovládají všichni naši proškolení úklidoví pracovníci. To garantujeme.

Firemní úklid. Moderně, kvalitně, profesionálně